THE TRANSLATORS

SIRLAR KİTABI

 

Aksiyon filmlerinin aranan yıldızı, Bond kızı Olga Kurylenko, Matrix serisinin kötü adamı olarak tanınan Lambert Wilson ve Netflix’in popüler dizilerinden The End of the F***ing World ile yıldızı parlayan Alex Lawther’ın başrollerinde olduğu muhteşem bir gerilim.

DEDALUS adlı çok satan bir roman, dokuz farklı milliyetten tercüman tarafından aynı anda çevrilmesi için dünyadan izole bir yere kapatılır. Ancak sayfaların yavaş yavaş dışarı sızmasıyla birlikte hırsızı bulmak için zamana karşı bir yarış başlar.

 

 

KONU:

Dünya’da çok satan Dedalus serisinin 3. kitabı çıkmak üzeredir ve kitabı basan Angstrom yayınlarının sahibi Eric Angstrom’ün (Lambert Wilson) bir planı vardır. Farklı ülkelerden gelen dokuz çevirmeni bir malikanede izole edecek ve dünyanın heyecanla beklediği kitabı dokuz dilde aynı anda satışa sürecektir. Çevirmenlerinin hayatla olan tüm bağlantısını kesmesine rağmen sayfalar yavaş yavaş dışarı sızmaya başlayınca Eric’in bu incelikli planı tamamen alt üst olur. Kitabın tümü sızmadan önce ne pahasına olursa olsun hırsızı bulmak zorundadır.

 

 

Orijinal Adı : LES TRADUCTEURS

Yapım: Fransa

Yapım Yılı: 2019

Dil: Fransızca

Renk: Renkli

Tür: Gerilim

Süre: 105 Dakika

Yönetmen: Régis Roinsard

Senaryo: Romain Compingt, Daniel Presley, Régis Roinsard

Oyuncular: Lambert Wilson, Olga Kurylenko, Riccardo Scamarcio, Alex Lawther

IMDB: https://www.imdb.com/title/tt6270534/?ref_=nv_sr_srsg_0