The Party

THE PARTY

2017, İngiltere, 71’, Dram-Komedi, Siyah Beyaz/Renkli, İngilizce

Yönetmen : Sally Potter

Senaryo : Sally Potter

Oyuncular : Kristin Scott Thomas, Patricia Clarkson, Cherry Jones, Cillian Murphy, Timothy Spall,  Bruno Ganz, Emily Mortimer

Görüntü Yönetmeni : Aleksei Rodionov

Kurgu : Emilie Orsini, Anders Refn

Kutlama için bir araya gelen dostlar, partinin cinayetle biteceğini nasıl tahmin edebilirdi ki? 2017 Berlin Film Festivali’nin en çok konuşulan yarışma filmlerinden, usta yönetmen Sally Potter’ın imzasını taşıyan THE PARTY filmi, yıldızlarla dolu yetenekli kadrosu ve kendine has tarzıyla hem güldürüyor hem de şaşırtıyor. İngiltere’de o talihsiz partinin gerçekleştiği evde olanlara inanamayacaksınız.

2017 Berlin Film Festivali Guild Film Ödülü & Altın Ayı Adayı

Konu:

Muhalefet partisinin gölge Sağlık Bakanı olarak atanan Janet, başarısını sevdikleriyle kutlamak için evinde bir parti düzenler. Telefonu sürekli kutlama aramalarıyla çaldığı için salonda kendi halinde, belki de biraz mutsuz bir halde oturan eşini fark etmez. Ama zaten telefonuna gelen gizemli “seni özledim” mesajlarıyla meşguldür. Bu sırada en yakın arkadaşı April, aslında ayrı olduğu ve her fırsatta ne kadar sinir bozucu olduğunu dile getirdiği erkek arkadaşıyla gelir. Sonra yakın arkadaşları Martha ve Jinny, dostlarıyla paylaşmak istedikleri kendi iyi haberleriyle partiye katılır. En son Tom gelir, fakat eşi onlara daha sonra katılacaktır. Müzik ve sohbet eşliğinde devam eden gecede, teker teker herkesin sırları su yüzüne çıkmaya başlar. Kimin kimi kiminle aldattığı anlaşılmaz hale gelen partinin en büyük sırrı ise, gecenin sonunda kimin öleceğidir.

IMDb : http://www.imdb.com/title/tt5814592/?ref_=pro_tt_visitcons