Sonraki Sayfa

2006, Fransa, 85’, Renkli, Fransızca

Yönetmen: Denis Dercourt
Oyuncular: Catherina Frot, Deborah François, Pascal Greggory
Senaryo:
Görüntü Yönetmeni:
Kurgu:
Müzik:

Filmin sakin, yalın ve yer yer buz gibi anlatımının ardında yükselen derinliğinden ve geriliminden çok etkileneceksiniz!

“Film, koşmadan, bağırmadan, çığlık atmadan, tek damla kan ve tek bir silah sahnesi göstermeden yansıttığı gerilimiyle, Hitchcock, Chabrol ve zaman zaman da Haneke’nin üslubuyla büyük benzerlikler gösteriyor”

Konu:
Bir kasabın kızı olan Melanie, doğuştan yetenekli bir piyanisttir. Ailesi onu ünlü bir konservatuarın giriş sınavlarına sokar. Ancak saygısız bir jüri üyesi yüzünden sınavda kızın dikkati dağılır ve başarılı olamaz. Bu olayın üzerine Melanie piyano çalmayı bırakır. On yıl sonra, Melanie bir hukuk firmasında stajyer olarak çalışmaya başlar. Bir gün patronu ondan oğluna bir süre bakıcılık yapmasını ister. Patronunun şehir dışındaki evine gittiğinde takdir edilen bir konser piyanisti olan ama sahne korkusundan muzdarip patronun karısıyla bir geçmişi paylaştığını keşfeder. Melanie’nin müzik yeteneği ortaya çıkınca samimiyetleri kısa sürede ilerler ve Melanie onun nota sayfası çeviricisi olur.

IMDb : http://www.imdb.com/title/tt0487503/?ref_=fn_al_tt_1