SALT AND FIRE – 12 MAYIS 2017

TUZ VE ATEŞ

Yaşayan efsane yönetmen Werner Herzog’dan muhteşem oyuncu kadrosu ve sürprizlerle dolu hikayesi ile yine nefesleri kesen gerilim, aksiyon ve dramın iç içe geçtiği unutulmaz bir yapım daha. TUZ VE ATEŞ, Michael Shannon ve Gael Garcia Bernal’in muhteşem performanslarıyla da büyük beğeni topluyor.

Güney Amerika ekolojik bir felaketle yüz yüzedir. Birleşmiş Milletler, bu elzem durumu incelemek üzere Bolivya’ya bir heyet gönderir. Fakat bilimsel araştırmalar yürütmekle sorumlu heyet, daha havalimanından dışarıya adım atamadan kaçırılır. Komplonun arkasında ise bölgede faaliyet gösteren büyük bir şirket vardır. Şirketin gizemli, kapitalist ve filozof CEO’su, dünyanın geleceğini tehdit eden faciadan da sorumludur aslında. Bu karmaşa içinden çıkılmaz bir hal alırken hemen yanlarındaki bir volkanın aktif hale gelmesiyle de işler iyice çığırından çıkar.

Her yaptığı filmle ödül alan ve olay yaratan yönetmen Werner Herzog’un doğanın ve insanlığın hayatta kalma mücadelesini işleyen kıyamet gerilimi TUZ VE ATEŞ, Toronto’dan Şangay’a kadar pek çok uluslararası festivalden övgüler aldı.

 

2016 Toronto Film Festivali Özel Gösterim

Orijinal Adı : Salt And Fire
Yapım : ABD, Fransa, Almanya, Meksika
Yapım Yılı : 2016
Dil : İngilizce, İspanyolca
Renk : Renkli
Tür : Gerilim
Süre : 97’
Yönetmen : Werner Herzog
Senaryo : Werner Herzog
Görüntü Yönetmeni : Peter Zeitlinger
Kurgu : Joe Bini
Türkiye Hakları : FİLMARTI Film
Dağıtım : FİLMARTI Film

 

IMDb : http://www.imdb.com/title/tt4441150/?ref_=nv_sr_1