ON BODY AND SOUL – 21 NİSAN 2017

BEDEN VE RUH

 

Bazı aşklar siz uyurken başlar…

Berlin’de ödüle doymayan film, birbirini hiç tanımayan nev-i şahsına münhasır Endre ve Maria’nın rüyalarının da işin içinde olduğu alışılmadık, komik ve masalsı aşklarını anlatıyor.

Budapeşte’de bir mezbahada yöneticilik yapan ve pek de konuşkan sayılmayan Endre’nin hayatı, kalite kontrol sorumlusu olarak Maria’nın işe başlaması ile tamamen değişir. Endre, görür görmez etkilendiği Maria’ya karşı olan duygularını kendine bile söyleyemez. Maria’nın kılı kırk yaran tavrı da bu durumu kolaylaştırmamaktadır. Fabrikada gerçekleşen bir  hırsızlık olayının soruşturması sırasında ikisi de her gece aynı rüyayı gördüklerini fark ederler. Duygularını önce tek başlarına, sonra da beraber keşfeden Maria ve Endre, adeta uyurken birbirlerine aşık olurlar. Başka bir insana açılmanın korkusunu yenip rüyalarında buldukları mutluluğu gerçek hayatta da paylaşabilecekler midir?

BEDEN VE RUH, son zamanlarda beyazperdedeki en farklı aşk hikayesi olarak dünyanın her köşesinde izleyenleri kendine hayran bırakıyor. Usta yönetmen Ildiko Enyedi yarattığı bu gerçek ve rüyalar arasındaki masal dünyasıyla izleyenleri de iç dünyalarında bir yolculuğa çıkarıyor.

2017 Berlin Film Festivali

Altın Ayı

FIPRESCI Ödülü

Ekümenik Jüri Ödülü

 

Orijinal Adı : TESTRÖL ES LELEKRÖL
Yapım : Macaristan
Yapım Yılı : 2017
Dil : Macarca
Renk : Renkli
Tür : Dram
Süre : 116’
Yönetmen : Ildikó Enyedi
Senaryo : Ildikó Enyedi
Görüntü Yönetmeni : Mate Herbai
Kurgu : Karoly Szalai
Türkiye Hakları : FİLMARTI Film
Dağıtım : Başka Sinema

 

IMDb : http://www.imdb.com/title/tt5607714/?ref_=fn_al_tt_1