MEGAN LEAVEY – 25 AĞUSTOS 2017

SADAKAT YOLUNDA

“Bence insan ile köpek ilişkileri üzerine yapılmış en güzel filmlerden biri. Asgari bir hayvan sevginiz varsa, sevmemek ve duygulanmamak mümkün değil. Ben çok beğendim. Çok iyi tepkiler alacağını umuyorum.” Atilla Dorsay

“Duygularında dürüst olan filmin bazı sahnelerde göz yaşlarınızın yanaklarınıza süzülmesine engel olamazken sevgi dolu bir elin sessizce kalbinize dokunduğunu hissedeceksiniz. Kaçırmamanızı tavsiye ediyorum.” Nusret Şen

 

Megan Leavey, savaş ortamında yüzlerce hayat kurtaran bomba tespit köpeği ve aynı zamanda en yakın arkadaşı olan Rex’i sahiplenmek için verdiği mücadeleyle dünya basının manşetlerinde milyonların kalbini kazanmıştı. Bu genç kadın ve hayata tutunmasını sağlayan köpeğinin umut dolu serüvenleri, tüm gerçekliğiyle ekranlara geliyor! Yetenekli ve tutkulu bir kadroyla hayata geçirilen film, izleyenleri heyecanlı olduğu kadar duygusal bir yolculuğa çıkarıyor.

KONU:

Megan Leavey, hayatın çıkmazlarında kaybolmuş ve yolunu bulmak için asker olmaya karar veren genç bir kadındır. Zorlu eğitim sürecinde onun hayata tutunmasını sağlayan, hiç beklemediği bir anda karşısına çıkan Rex adlı köpek olur. Rex, bomba tespit ekibinde görev alan agresif bir savaş köpeğidir. Hatta Rex, bir önceki eğitmenini ısırarak kolunu kırdığı için Megan ile görevlendirilir. Fakat Megan pes etmez. Aralarındaki bağ gelişip güven arttıkça Irak’ın savaş ortamındaki tüm tehditlere rağmen başarılı bir ekip olurlar. Ama Rex, sadece askerlerin hayatını kurtarmakla kalmaz… Kısa sürede Megan’ın da en yakın arkadaşı olmayı başarır ve bu kalbi soğumuş kadına tekrar sevmeyi öğretir. Rex haksız yere elinden alındığında ise Megan, onu sahiplenebilmek için hayatının en tutkulu savaşını vermek zorunda kalacaktır.

Basın bültenini indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Gerçek bir hikâyeden esinlenerek sinemaya uyarlanan muhteşem bir azim, sadakat ve kahramanlık hikayesi olan MEGAN LEAVEY 25 Ağustos’ta sinemalarda!

Orijinal Adı                : MEGAN LEAVEY
Yapım                         : ABD
Yapım Yılı                   : 2017
Dil                               : İngilizce
Renk                           : Renkli
Tür                              : Dram, Biyografi, Savaş
Süre                            : 116′
Yönetmen                  : Gabriela Cowperthwaite
Senaryo                     : Pamela Gray, Annie Mumolo, Tim Lovestedt
Oyuncular                  : Kate Mara, Ramon Rodriguez, Tom Felton, Bradley Whitford, Common
Görüntü Yönetmeni : Lorenzo Senatore
Kurgu                         : Peter McNulty
Türkiye Hakları          : Copyright © FİLMARTI Film
Dağıtım                      : Mars Dağıtım
IMDb                           : http://www.imdb.com/title/tt4899370/?ref_=pro_tt_visitcons