Küçük Kız Kardeşim

2015, Japonya, 128’, Renkli, Japonca

Yönetmen: Hirokazu Kore – eda
Oyuncular: Ayase Haruka, Nagasawa Masami, Kaho, Hirose
Senaryo:
Görüntü Yönetmeni:
Kurgu:
Müzik:

2015 Cannes Film Festivali En İyi Film Adayı

Paylaşmak acıları ne kadar azaltır, mutlulukları ne kadar katlar?
Peki 15 sene sonra bulduğunuz kardeşinizle hayatınızı ne ölçüde paylaşabilirsiniz? Kore – eda, 15 sene sonra buldukları kız kardeşlerine, kol kanat germeye çalışan üç kimsesiz kardeşin hüzünlü ve umut dolu hikayesiyle bir kez daha izleyicisinin gönlünü çalıyor.

“Kimse Fark Etmiyor”, “Bitmeyen Yürüyüş” ve “Bir Dilek Tuttum” filmleri bütün dünyada takdir gören, uluslararası bir çok ödül kazanmış başarılı yönetmen Kore – eda, Yoshida Akimi’nin en çok satanlar listesine girmiş ödüllü çizgi romanı “Umimachi Diary”den uyarlama yine dokunaklı bir aile hikayesiyle karşımızda.

Konu:
Üç kız kardeş; Sachi, Yoshino ve Chika, Kamakura’da büyük bir evde yalnız başlarına yaşamaktadırlar. Bir gün 15 yıl önce evi terk edip giden babalarının ölüm haberini alırlar. Babalarının cenazesine katılmak için şehir dışına giden kardeşler, cenazede aynı babadan olan küçük utangaç üvey kardeşleri Suzu ile tanışırlar. Hemen küçük kardeşlerine ısınan Sachi, Yoshino ve Chika, yetim kalmış küçük kardeşlerini kendileri ile yaşamak için davet ederler. Suzu, büyük bir sevinçle bu teklifi kabul eder. Böylece dört kız kardeş için birbirlerini tanımaya çalıştıkları keyifli bir yolculuk başlar…

IMDb : http://www.imdb.com/title/tt3756788/?ref_=nv_sr_1