Sonsuzluk

2016, Fransa, 102’, Renkli, Fransızca

Yönetmen: Tran Anh Hung
Oyuncular: Melanie Laurent, Audrey Tautou, Berenice Bejo
Senaryo:
Görüntü Yönetmeni:
Kurgu:
Müzik:

Üç nesil, üç kadın ve bir asra yayılan tek bir hikâye.

Venedik Film Festivali Altın Aslan ve Cannes Film Festivali Altın Kamera Ödülü sahibi Tran Anh Hung’dan bir ailenin kadınlarının koca bir çağa yayılan destansı öyküsü.
Antonio Banderas’tan muhteşem bir performans.

Konu:
19.yüzyılda genç Valentine aşkı tadarak hayatının erkeğiyle yeni bir hayata adım atar. Bir ailenin yaşayacağı tüm mutluluk ve heyecanları birlikte tadarlar. Ancak içinde yaşadıkları koca dünya onların hayallerine göre şekillenmez. Valentine soylu bir aşkla kurduğu ailesini savaşın ortasında ayakta tutmaya çalışan güçlü bir anneye ve yıllar sonra ise kendini oğlu Henri’ye adamış yalnız ve yaşlı bir kadına dönüşür.

Tarih akmaya devam ederken aşkların ve acıların sırası da el değiştirir. Şimdi Mathilde, Valentine’in oğluna sırılsıklam âşık olarak bu ailenin bir parçası olmuştur. Tıpkı Valentine gibi Mathilde’in de yüce duygular ve aşk ile kurduğu ailesi insanlığın ortak acılarından nasibini alacaktır.

İhtişam, büyük acılar ve büyük mutluluklarla bir yüzyılı geride bırakan koca bir ailenin son neslinde doğan Cothilde, ailenin tüm kadınlarının hikâyesini kendi kalemi ile yeniden yazacaktır. Tıpkı hikâyenin ilk başladığı Valentine’in zamanlarından bir asır sonra Seine nehrinin kıyısında bir adama delicesine âşık olacak olan torunu Alice gibi…

IMDb : http://www.imdb.com/title/tt3564574/?ref_=fn_al_tt_1