Blog – Standard – Masonry – 2 Columns w/ Sidebar

YAKARI

Bir dönemin en sevilen ve popüler çizgi filmlerinden olan YAKARİ beyazperdeye geliyor!

 

Bir neslin hafızasına kazınan bu efsanevi karakter, ŞİRİNLER çizgi dizisinin yapımcısından, macera dolu hikayesiyle beyaz perdede yeniden hayat buluyor. Doğaya olan sevgisi ve dürüstlüğüyle tanıdığımız cesur YAKARİ, hayvanlarla konuşabilme yeteneğini fark ettikten sonra atı Şimşek’le kendisini, uçsuz bucaksız diyarlarda hiç beklemediği bir maceranın içinde buluyor.

 

Siu kabilesinden olan küçük Yakari, bir türlü uysallaştırılamayan asi at Şimşek’in peşinden giderken Büyük Kartal’la karşılaşır. Kartal’ın ona verdiği tüy sayesinde artık hayvanlarla konuşup onları anlamaya başlamıştır. Yakari, tüm inatçılığına rağmen Şimşek’i ikna edip onunla dost olmayı başarır ve yeni dostuyla birlikte kabilesini geri bulmak üzere heyecan ve macera dolu bir yolculuğa çıkar.

 

Orijinal Adı: YAKARI LA GRANDE AVENTURE

Yapım: Belçika, Fransa, Almanya

Yapım Yılı: 2020

Dil: İngilizce

Renk: Renkli

Tür: Animasyon, Macera, Aile

Süre: 80 Dakika

Yönetmen: Xavier Giacometti, Toby Genkel

Senaryo: Xavier Giacometti

IMDb: https://www.imdb.com/title/tt11125636/?ref_=fn_al_tt_3

AINBO

Muhteşem Amazon ormanlarını kurtarmaya çalışan cesur AINBO’nun hikayesi!

 

MOANA ve FROZEN filmlerinin ruhuna sahip AINBO, eğlenceli karakterleri ve sürükleyici hikayesiyle, 7’den 70’e herkesin severek izleyeceği macera dolu bir animasyon. Filmin yapım ekibinde ise NEŞELİ AYAKLAR, ADDAMS AİLESİ,  KÜÇÜK VAMPİR, LEGO FİLMİ, BETERBÖCEK, LOVING VINCENT gibi yapımlarda çalışan animasyon ekibi yer alıyor.

 

Amazon’un kalbinde yaşayan genç ve cesur bir kız olan Ainbo’nun yaşadığı bu cennet gibi orman, yeraltı kaynakları için yok edilme tehlikesiyle karşı karşıya kalır. Ainbo, en yakın arkadaşı olan prensesi ikna edemeyince, hayvan dostlarıyla birlikte yağmur ormanlarını ve yuvasını korumak için büyük bir maceraya atılır…

 

 

Orijinal Adı: AINBO: SPIRIT OF THE AMAZON

Yapım: Hollanda, Peru

Yapım Yılı: 2021

Dil: İngilizce

Renk: Renkli

Tür: Animasyon, Macera, Komedi

Süre: 80 Dakika

Yönetmen: Richard Claus, Jose Zelada

Senaryo: Richard Claus, Brian Cleveland

IMDB: https://www.imdb.com/title/tt6570098/?ref_=fn_al_tt_1

DREAMBUILDERS

Rüyaların renkli dünyasında macera dolu bir yolculuğa hazır mısınız?

 

Çok sevilen Oscar’lı animasyon INSIDE OUT (TERS YÜZ)’ta olduğu gibi DÜŞLER FABRİKASI bizi çocukların rüya evreninde heyecan dolu bir serüvene çıkartıyor.

 

Zengin bir hayal gücüne sahip ve maceraperest bir kız olan Minna, bir gece rüyasında, rüyaların fabrika gibi üretildiği renkli dünyayı keşfeder. Rüyaları istediği gibi yönlendirebildiğini fark edince de aklına bir fikir gelir. Bir türlü anlaşamadığı kardeşi Jenny’nin rüyalarına gidip ona oyunlar oynayarak her şeyi daha iyi hale getirmeye çalışır. Ama Jenny’nin rüyalar dünyasında kaybolması üzerine, Minna kardeşine yardım edebilmek heyecan dolu bir serüvene çıkar.

 

Orijinal Adı: DRØMMEBYGGERNE

Yapım: Danimarka

Yapım Yılı: 2020

Dil: İngilizce

Renk: Renkli

Tür: Animasyon, Macera, Komedi

Yönetmen: Kim Hagen Jensen, Tonni Zincjk

Senaryo: Søren Grinderslev Hansen

IMDb: https://www.imdb.com/title/tt9855978/?ref_=fn_al_tt_1

 

EIFFEL

İmkansız bir aşk üzerine kurulan Eiffel Kulesi’nin hikayesi…

 

“Daddy or Mommy” filmi ile Fransa gişelerinde büyük başarı elde eden, şimdi ise başrollerinde Eva Green, Vincent Cassel, Louis Garrel gibi isimlerin olduğu “Three Musketeers: D’Artagnan” ve “Three Musketeers: Milady” filmlerinin yönetmenliğini üstlenen Martin Bourboulon, Eiffel Kulesi’nin bilinmeyen hikayesini beyaz perdeye taşıyor. Başrollerini Romain Duris (İspanyol Pansiyonu, Kalbim Bir An Durdu) ve Sex Education dizisiyle dünya çapında bir şöhrete ulaşan Emma Mackey’in paylaştığı filmde, imkansız bir aşkın dünyanın en popüler ve bilinen anıtlarından birine nasıl ilham olduğunu izliyoruz. 

 

 

KONU:

1880ler, Paris. Fransız Hükümeti, Amerika için Özgürlük Heykeli’ni tasarlayan mimar Gustave Eiffel’den kendileri için de bir anıt yapmasını ister. Başta çok da istekli olmayan Eiffel, geçmişinden gelen bir kadınla karşılaştığında birden fikrini değiştirir ve seneler önce unutmaya çalıştığı aşkından aldığı ilhamla bir kule tasarlar. Bu tutku projesinin tamamlanması için Parislilerin eleştirilerine ve itirazlarına rağmen Eiffel, varını yoğunu ortaya koyacaktır.

 

Orijinal Adı: EIFFEL

Yapım: Fransa, Belçika, Almanya

Yapım Yılı: 2021

Dil: Fransızca

Renk: Renkli

Tür: Biyografi, Dram, Tarih

Süre: 108 Dakika

Yönetmen: Martin Bourboulon

Senaryo: Caroline Bongrand

Oyuncular: Romain Duris, Emma Mackey

IMDB: https://www.imdb.com/title/tt10366514/?ref_=nv_sr_srsg_0

 

THE ELECTRICAL LIFE OF LOUIS WAIN

Oscar adayı Benedict Cumberbatch, çağının en yetenekli ressamları arasında gösterilen Louis Wain rolünde yine benzersiz bir oyunculuk performansıyla, ikonik rollerine bir yenisini daha ekliyor.

Vincent Van Gogh ile aynı dönemde yaşayan Louis Wain, Leonardo Da Vinci gibi iki elini kullanarak resim yapan dahi bir sanatçı ve aynı zamanda hasta eşi için her şeyi yapmaya hazır ince ruhlu bir adamdı.  Hayal gücüyle ise resim dünyasını sonsuza kadar değiştiren bir akıma öncülük etti: Bu akımın başrolünde ise, kediler vardı!

KEDİLERİN RESSAMI LOUIS WAIN

Ressamın çalkantılarla dolu hayatının gerçek hikayesinde Benedict Cumberbatch’e, Altın Küre ve Emmy ödüllerinin sahibi, yetenekli oyuncu Claire Foy (THE CROWN, First Man) eşlik ediyor.

Oscar ödüllü yönetmen Taika Waititi ve ünlü müzisyen Nick Cave’in sürpriz rollerinin de olduğu filmde, Oscar ödüllü oyuncu Olivia Colman’ı seslendirmen olarak duyuyoruz.

Kedilerin Ressamı LOUIS WAIN… Van Gogh ile aynı dönemde doğan, rengarenk ve göz alıcı kedi resimleriyle hafızalara kazınan dahi sanatçı Louis Wain’in gerçek hikayesi.

Ressam, idealist, mucit, boksör… Louis Wain hayatı boyunca iki şeyi tutkuyla sever: hayatının aşkı, karısı Emily ve evlerine aldıkları sokak kedisi Peter. Emily’yi güldürebilmek için sayısız kedi tablosu yapacak kadar büyük bir aşk yaşar Louis Wain. Yaptığı bu kedi resimleriyle büyük bir başarıya ve şöhrete ulaşarak sadece kendi hayatını değil dünyadaki herkesin kedilere bakış açısını da değiştirir. Başına gelen sayısız talihsizlikler ve sıkıntılar süresince içinde fırtınalar kopan zihniyle de büyük bir mücadele yaşar. Fakat Louis Wain resimleriyle hayata tutunur. “Kedilerin Ressamı” olarak dünyanın en ünlü ressamları arasındaki yerini alır.

 

Orijinal Adı: THE ELECTRICAL LIFE OF LOUIS WAIN

Yapım: İngiltere

Yapım Yılı: 2021

Dil: İngilizce

Renk: Renkli

Tür: Biyografi, Dram, Tarih

Süre: 111 Dakika

Yönetmen: Will Sharpe

Senaryo: Will Sharpe, Simon Stephenson

Oyuncular: Benedict Cumberbatch, Claire Foy, Andrea Riseborough, Toby Jones

IMDb: https://www.imdb.com/title/tt10687506/?ref_=nv_sr_srsg_0

 

OWNERS

Netflix dizileri THE FOREST ve OSMOSIS ile tanınan Julius Berg’in yönetmenliğini üstlendiği, GAME OF THRONES’taki Arya rolüyle unutulmazlar arasına giren, en son NEW MUTANTS filminde de gördüğümüz Maisie Williams’ın başrolünde olduğu EVDEKİLER (THE OWNERS), avın avcı olduğu korkutucu bir gerilim…

 KONU:

Yaşadıkları kasabanın yaşlı ve zengin çifti Huggins’lerin evini soymaya karar veren üç arkadaş, çiftin yemeğe çıktıkları bir akşam evlerine girerler. Fakat evdeki kasayı hesapladıkları gibi açmayı başaramayınca planlarını değiştirmek zorunda kalırlar. Mary (Maisie Williams) yeni plana karşı çıksa da, ekip kasayı açmadan gitmek istemez. Bilmedikleri şey ise Huggins’ler aslında göründükleri gibi masum ve zayıf değildir. Tek amaçları biraz para bulup kasabadan kaçmak olan soyguncular, hayatta kalabilmek için adeta labirente dönüşen bu evden kurtulabilecekler midir?

 

Orijinal Adı: THE OWNERS

Yapım: İngiltere, ABD

Yapım Yılı: 2020

Dil: İngilizce

Renk: Renkli

Tür: Korku, Suç, Gerilim

Süre: 92 Dakika

Yönetmen: Julius Berg

Senaryo: Mathieu Gompel, Julius Berg, Geoff Cox

Oyuncular: Maisie Williams, Sylvester McCoy, Rita Tushingham

IMDB: https://www.imdb.com/title/tt9806370/?ref_=tt_mv_close

SATRANÇ

Film, Stefan Zweig’ın Nazi Almanya’sından kaçıp Şubat 1942’de intihar etmeden birkaç ay önce tamamladığı SATRANÇ adlı ünlü kitabından uyarlandı. Dünya edebiyatının en popüler eserlerinden olan kitap, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de gelmiş geçmiş en çok satanlar arasında yer alıyor.

Netflix’in en çok izlenen ve beğenilen dizilerinden DARK’tan tanıdığımız Oliver Masucci’nin başrolünde olduğu SATRANÇ (SCHACHNOVELLE), tutsaklığı sırasında tesadüfen bulduğu satranç kitabıyla yıllarını geçirmek zorunda kalıp bir satranç dehası haline gelen Josef Bartok’un etkileyici hikayesini anlatıyor.

1938 yılı. Nazi Almanya’sı Avusturya’yı işgal ettiğinde varlıklı noter Josef Bartok da sakladığı önemli bilgiler yüzünden tutuklanır. Bir otel odasına kapatılan Josef, akıl sağlığını yitirmek üzereyken tesadüf eseri odada bulduğu bir satranç kitabı onun hayata tutunmasını sağlar. Kitabı satır satır baştan sona ezberleyen Josef, daha önce hiç oynamadığı satranç oyununda ustalaşır. Artık özgür olduğunda ise, kader onu New York’a giden gemide dünya satranç şampiyonuyla karşı karşıya getirir.

 

Orijinal Adı: SCHACHNOVELLE

Yapım: Almanya, Avusturya

Yapım Yılı: 2021

Dil: Almanca

Renk: Renkli

Tür: Dram, Gerilim

Süre: 110 Dakika

Yönetmen: Philipp Stölzl

Senaryo: Eldar Grigorian

Oyuncular: Oliver Masucci, Albrecht Schuch

IMDb: https://www.imdb.com/title/tt12058584/?ref_=fn_al_tt_1

 

SPENCER

“Her peri masalının bir sonu vardır…”

 

Prenses Diana’nın Kraliyet’ten ayrılışına odaklanan, yılın en çarpıcı ve görkemli filmi olmaya aday filmi SPENCER 19 Kasım’da sinemalarda!

Adını Lady Diana’nın evlenmeden önceki soyadından alan film, Prenses Diana’nın kraliyete ve Prens Charles’a veda etmeye karar verdiği 1991 yılındaki kritik Noel tatiline odaklanıyor.

Prenses Diana rolünde sergilediği olağanüstü performansla Kristen Stewart’ın Oscar adaylığına kesin gözüyle bakılıyor.

 

1991 yılı. İngiltere Kraliyet ailesi Noel tatilini Sandringham Köşkü’nde geçirmek için bir araya gelir. Dışarıdan bakıldığında her şey yolunda gibi giderken, Prenses Diana bu tatilin Kraliyet içinde geçirmek istediği son günleri olmasına karar verir.

 

Orijinal Adı: SPENCER

Yapım: Almanya, Şili, İngiltere, ABD

Yapım Yılı: 2021

Dil: İngilizce

Renk: Renkli

Tür: Biyografi, Dram, Romantik

Süre: 111 Dakika

Yönetmen: Pablo Larraín

Senaryo: Steven Knight

Oyuncular: Kristen Stewart, Sean Harris, Sally Hawkins

IMDb: https://www.imdb.com/title/tt12536294/?ref_=fn_al_tt_2

 

https://www.youtube.com/watch?v=Lagauhb5GyY

 

 

ANNETTE

2021 Cannes Film Festivali Açılış ve Yarışma Filmi

ANNETTE

Yakında Sinemalarda!

2021 Cannes Film Festivali açılış ve yarışma filmi seçilen, En İyi Yönetmen Ödülü’nü kazanan ANNETTE bu senenin en çok beklenen filmleri arasında.

Filmin başrollerinde Star Wars ve Marriage Story filmlerinin yıldızı, Oscar adayı Adam Driver ve La Vie En Rose filmiyle Oscar ödülü alan ünlü Fransız oyuncu Marion Cotillard yer alıyor. “Kutsal Motorlar” ve “Köprü Üstü Aşıkları” gibi kült filmlerin dahi yönetmeni Leos Carax yıllar sonra müzikal aşk filmi ANNETTE için kamera arkasına geçiyor. Heyecan ve merakla beklenen filmin etkileyici müziklerine ise Sparks grubu imzasını attı.  

Çok ünlü bir opera sanatçısı olan Ann ve kitleleri kendine hayran bırakan bir komedyen olan Henry, aşkı birbirlerinde bulmuşlardır. İlişkileri boyunca olduğu gibi evlilikleri de, Ann’in hamileliği ve ilk çocuklarının doğumu da basının ve halkın gözleri önünde yaşanır. Ancak Ann ve Henry’nin ilişkisi, kızları Annette’in doğumu ile bozulmaya başlar. Bir yat gezisinde yaşananlar ise bu ailenin kaderini tamamen değiştirecektir.