FİLMARTI’DAN OSCAR ADAYI FİLMLER!

Berlin Film Festivali’nde Alfred Bauer Ödülü’nün Sahibi Olan “Oyunbozan” Almanya’nın Oscar Adayı Seçildi

2019 Berlin Film Festivali’nde büyük beğeni toplayan Oyunbozan, aynı zamanda Nora Fingscheidt’ın ilk filmi olma özelliğini taşıyor. Filmin en dikkat çekici yanı ise başrolündeki küçük oyuncusu Helena Zengel. 11 yaşındaki Helena cesur oyunculuğuyla o kadar ses getirdi ki, bir sonraki projesinde Tom Hanks ile rol alacağı duyuruldu.

Fragman için : https://www.youtube.com/watch?v=JCXYdQjt06M&t=3s

 

2019 Cannes Film Festivali’nde En İyi Film İçin Yarışan “The Whistlers” Romanya’nın Oscar Adayı Oldu

Daha önce Cannes Film Festivali’nde adını sıkça duyuran Corneliu Porumboiu, son filmiyle de farklı tarzını ortaya koymayı başardı. Kanarya Adası’nda geçen film, yozlaşmış bir polisin ıslık dilini öğrenerek göz altında tutulan bir suçluyu serbest bırakmasını konu alıyor.

Fragman için : https://www.youtube.com/watch?v=V08Ik8t6u9Q&t=6s

 

İtalya, Oscar Adayı Olarak 2019 Cannes’da Altın Palmiye için yarışan “The Traitor”’ı Seçti

Başarılı İtalyan yönetmen Marco Bellocchio, son filminde gerçek olaylardan esinlenerek kaleme aldığı bir senaryoyu işliyor. Filmde 1980’ler Sicilya’sında “iki dünyanın babası”  olarak anılan Tommaso Buscetta’nın gerçek hayat hikâyesini sinemaya aktarıyor. 

Fragman için : https://www.youtube.com/watch?v=Yih33j16Llc

 

“Les Miserables” Cannes’dan Sonra Şimdi de Oscar Yolunda

Lady Lj’a 2019 Cannes Jüri Özel Ödülü’nü kazandıran Les Miserables, Fransa’nın Oscar adayı olarak seçildi. Victor Hugo’nun ölümsüz eseri Sefiller’den esinlenilen filmde yönetmen, Paris banliyölerine giderek güçlü kamerasıyla izleyicisine çarpıcı ve gerçekçi bir portre sunmayı başarıyor.

Fragman için : https://www.youtube.com/watch?v=8I2_fEQ3tO0

 

Rusya’nın Oscar Adayı “Beanpole” Oldu

Beanpole ile erken yaşta başarıyı yakalayan genç yönetmen Kantemir Balagov, henüz 28 yaşında. 2019 Cannes Film Festivali’nde Belirli Bir Bakış ödülünün sahibi olan film, 2.Dünya Savaşı sonrası, 1945 yılında Leningard’da hayatlarını devam ettirmeye çalışan iki genç kadını konu alıyor.