Antalya Film Festivali HUMAN FLOW (İnsan Seli) Gösterimi Hakkında

Hakları şirketimize ait olan HUMAN FLOW (İNSAN SELİ) filminin 22 Ekim Pazar akşamı saat 19.00’da gerçekleştirilen Türkiye ilk gösteriminin yarıda kesilmesinin sebebi, yurtdışından gelen film kopyasından kaynaklanan teknik sorunlardır.

Filmin Uluslararası Hak Sahibi Lionsgate şirketinin çalıştığı İngiltere’deki Deluxe Technicolor laboratuvarının söz konusu festival gösterimi için gösterim şifrelerini defalarca yanlış yollamış, en son gelen doğru şifre ile filmin gösterimine başlanmıştır.

Ancak filmin gösterimi devam ederken bir süre sonra filmin gösterim kopyasında görüntü ve seste senkron sorunu tespit edilmiştir. Böyle olunca gösterime bu şekilde devam etmeme kararı alınmıştır. Londra’daki laboratuvarla yapılan görüşmede filmin sorunlu ve hatalı bir gösterim kopyasının yollandığı tespit edilmiştir.

Uzun yıllardır verimli bir işbirliği içinde çalıştığımız Uluslararası Antalya Film Festivali’nin filmin kopyasında yaşanan bu teknik aksaklıktan bir sorumluluğu yoktur. Tamamen Deluxe Londra şirketinden kaynaklı bu hatadan sonra şirketten yeni bir kopya talebinde bulunulmuştur. Bu aksaklıktan dolayı tüm sinemaseverlerden özür dileriz.

Saygılarımızla,

FİLMARTI Film