Bye Bye Germany

BYE BYE GERMANY 2017, Almanya-Lüksemburg-Belçika, 101’, Komedi-Dram, Renkli, Almanca Yönetmen : Sam Garbarski Senaryo : Michel Bergmann, Sam Garbarski Oyuncular : Moritz Bleibtreu, Antje Traue, Tim Seyfi Görüntü Yönetmeni : Virginia Saint-Martin Kurgu : Peter R. Adam Hitler'in düşmesinden sonraki kritik dönemde Alman vatandaşı bu insanların Amerika'ya gitme hayalleri gerçek olacak mı?
  1. Dünya Savaşı sonrasında Almanya'dan ayrılıp Amerika’ya gitme hayalleri olan yedi arkadaşın hüzünlü olduğu kadar hayat dolu hikayesi.
  2. Berlin Film Festivali Özel Gösterim
Konu: 1946 yılında, Hitler hayatını kaybettikten sonra, katliamdan kurtulanların ve Almanya'nın kaderinin nasıl ilerleyeceği tamamen belirsizdir. Karmaşanın hakim olduğu bu dönemde, David Berman ve 6 arkadaşı Amerika'ya gitmenin yollarını aramaktadırlar. Ancak bunun için ihtiyaçları olan parayı kazanmaları gerekecektir. Bu süreçte David, bir Amerikan ajanı olan Sara Simon tarafından da sorguya çekilir. David'in geçmişinde neler yaptığı büyük bir sır olarak gizemini korumaktadır. İki pasaportu olmasını, Amerika'ya neden gitmek istediğini ya da Hitler'le tanışıp tanışmadığını açıklayabilecek midir? En önemlisi ise Hitler'den kurtulmuş bu 7 Alman, Almanya'yı terk edebilecek midir? IMDb : http://www.imdb.com/title/tt5609734/?ref_=nv_sr_1